eelvildikuhi

Eelvilt (nõelvilt) on tööstuslikult valmistatud viltimise põhjamaterjal. Kuigi see näeb välja nagu pehme villakangas, ei ole tegu mitte kootud materjaliga, vaid tihendatud villalooriga. Nagu nimigi – eelvilt – ütleb ei ole tegu mitte valmis vildiga, vaid nö. poolfabrikaadiga, mis on mõeldud viltimistöö lihtsustamiseks. Eelvilti kasutatakse viltimistööde puhul töö põhjana. Selle peale võite viltida teisi villakihte, aga samuti võite kohe eelvildi peale alustada soovitud mustrite kujundamist.

Viltimise ja vanutamise käigus tõmbab eelvilt kokku umbes 25-30%, sõltuvalt sellest, kui tihedat lõpptulemust te soovite. Sellepärast on soovitav enne põhitöö kallale asumist katsetada proovitükiga. Eelvilt sobib suurepäraselt erinevate riideesemete viltimiseks (sallid, jakid, vestid), samuti on ta suurepärane abivahend nunovildi valmistamisel. Suure valiku eelvildi kasutamise võimalustest saate Soome vildikunstniku Elina Saari kodulehelt.

Eelvilti on võimalik väga edukalt kodusel teel ka värvida. Värvimise õpetuse leiate SIIT.

Meie pakume eelvilti, mis on valmistatud 21 mic merino villast. Kanga laius on 1 meeter. Eelvildi paksuse määrab ära villasisaldus ruutmeetri kohta. Sellest tulenebki eelvildi paksuse ühik – g/m².

Eelvilt on saadaval erinevates toonides ja kolmes eri paksuses:

100 g/m² – looduslik valge – see õhuke eelvilt on spetsiaalselt tehtud nunokanga viltimiseks. Ta sobib selleks eriti hästi, kuna kangas jääb pehme. Paksema eelvildi puhul kipub nunokangas jääma liiga jäigaks. HETKEL OTSAS !

150 g/m² – looduslik valge ja kõik värvilised

400 g/m² – looduslik valge ja must

Hetkel on saadaval järgmised värvitoonid: